20ft vs 40ft konténer — melyiket foglalja le?
A legtöbb szállító anélkül választ 40ft konténert, hogy ellenőrizné. Adja meg a rakomány térfogatát és súlyát — a válasz akár pénzt is spórolhat Önnek.
Adja meg a rakomány térfogatát és súlyát feljebb
Konténer specifikációk áttekintése
A három leggyakrabban foglalt konténer típus közötti kulcsfontosságú különbségek — mind ugyanazon ISO-szabványú flottából.
Belső méretek
5,90 × 2,35 × 2,39 m
Térfogat kapacitás
33,2 m³
Maximális teherbírás
28 180 kg
Saját tömeg
2 200 kg
Maximális bruttó tömeg
30 480 kg
Ajtónyílás
2,34 × 2,28 m
Legalkalmasabb
Sűrű, nehéz áru. Acél, gépek, vegyszerek, italok. Ideális, amikor a súly tölti ki a dobozt a térfogat előtt.
Belső méretek
12,03 × 2,35 × 2,39 m
Térfogat kapacitás
67,7 m³
Maximális teherbírás
26 680 kg
Saját tömeg
3 750 kg
Maximális bruttó tömeg
30 480 kg
Ajtónyílás
2,34 × 2,28 m
Legalkalmasabb
Általános áru, vegyes áruk, könnyűtől közepes sűrűségű szállítmányok. A globális alapértelmezett — legmagasabb rendelkezésre állással.
Belső méretek
12,03 × 2,35 × 2,70 m
Térfogat kapacitás
76,3 m³
Maximális teherbírás
26 500 kg
Saját tömeg
4 000 kg
Maximális bruttó tömeg
30 480 kg
Ajtónyílás
2,34 × 2,58 m
Legalkalmasabb
Magas áru, könnyű tömegáruk, bútorok, matracok. A plusz 30 cm magasság jelentős különbséget jelent a rakodásban.
Teherbírás vs. térfogat
A 20ft-nek jelentősen nagyobb a teherbírása, mint a 40ft-nek (28 180 vs. 26 680 kg), mivel rövidebb és könnyebb (saját tömeg 2 200 vs. 3 750 kg) — így több marad a 30 480 kg-os bruttó határból a rakomány számára. Sűrű, nehéz áruk esetén ez számít.
Mikor melyik konténer ésszerű
A megfelelő választás a rakomány sűrűségétől függ, nem csak a térfogattól. Itt láthatod, mikor melyik lehetőség a célszerű.
Amikor a rakományod nehéz vagy sűrű
- A rakomány súlya meghaladja a 14 000 kg-ot — a 20 lábas konténer maximalizálja a hasznos terhet a teherautó tengelyhatár elérése előtt
- Sűrű áruk: acél, gépek, folyadékok, kerámiák — a térfogat a súly után telítődik
- Olyan kikötőbe szállítasz, ahol a 40 lábas konténerek felárat jelentenek vagy korlátozottan elérhetők
- A rakományod CBM értéke 20–33 m³ között van, és a legköltséghatékonyabb FCL opciót keresed
Amikor a rakományod terjedelmes vagy könnyű
- A rakomány CBM értéke 30–65 m³ között van — a 40 lábas konténer több helyet biztosít anélkül, hogy fizetnél egy második dobozért
- Könnyű áruk: ruházat, műanyagok, papír, elektronika — a térfogatkorlátot hamarabb éred el, mint a súlykorlátot
- Több beszállítótól származó áruk konszolidálása különböző ütemezéssel
- A 20 lábas és 40 lábas konténer közötti árkülönbség kevesebb, mint 60% — ilyenkor a 40 lábas konténer CBM-költsége alacsonyabb
Amikor a magasság korlátot jelent
- A rakomány magassága meghaladja a 2,20 m-t — a 40 lábas standard konténer 2,39 m-es belső magassága kevés marginális helyet hagy a raklapok + rakomány számára
- Bútorok, matracok, nagy gépek, vagy bármilyen olyan áru, amit nem lehet szétszerelni vagy laposra fektetni
- A CBM értéke 68–76 m³ között van — csak az HC kínál elegendő térfogatot
- Gyakran csak minimálisan drágább, mint egy 40 lábas standard — mindig ellenőrizd az árat, mielőtt elutasítanád
Amikor a rakományod kicsi
- A rakomány 10–12 CBM alatti — ilyen térfogatnál az LCL majdnem mindig olcsóbb
- Nem tudod betölteni egy 20-as konténer legalább 25–30%-át — így túlnyomórészt üres teret fizetnél
- A szállítási idő rugalmassága elfogadható — az LCL 3–7 nappal hosszabb szállítást jelent a konszolidáció és dekonszolidáció miatt
- Megjegyzés: Az LCL nagyobb kezelési kockázattal jár és több dokumentációt igényel. Törékeny vagy magas értékű áruk esetén egy félig üres FCL lehet a biztonságosabb választás
Foglalási hibák, amelyek pénzbe kerülnek
Ezek a leggyakoribb konténer kiválasztási hibák, amelyeket a fuvarozók követnek el — és hogyan lehet elkerülni őket.
Mindig 40 lábas konténert választani
Sok fuvarozó rutinszerűen 40 lábas konténert foglal, még akkor is, ha 15–20 m³ súlyos áru tökéletesen elférne egy 20 lábasban, töredék költséggel. Mindig számolj először!
A teherbírás különbségének figyelmen kívül hagyása
A 20 lábas konténernek 1500 kg-mal nagyobb a teherbírása, mint a 40 lábasnak. Súlyos áruk — acél, gépek, vegyszerek — esetén ez azt jelenti, hogy jogilag többet pakolhatsz be egy 20 lábas konténerbe.
Belső magasság elfelejtése
A standard 40 lábas konténer belső magassága mindössze 2,39 m. Ha hozzáadod a raklap (15 cm) és az áru magasságát, kiderülhet, hogy a 2,20 m-nél magasabb áruk nem férnek be anélkül, hogy High Cube-ot használnál.
Csak a térfogat alapján tervezni
Egy 20 m³ kerámiacsempével teli konténer túlsúlyos lehet, mielőtt félig tele lenne. Mindig ellenőrizd a térfogat és a súly kihasználtságát is — amelyik hamarabb éri el a 100%-ot, az lesz a korlátozó tényező.
15 m³ feletti áru esetén LCL-t választani
12–15 m³ felett az FCL gyakran versenyképes az LCL-lel — különösen, ha figyelembe veszed a CFS kezelési díjakat, a hosszabb szállítási időt és az LCL konszolidáció során nagyobb kárveszélyt.
Konténer rendelkezésre állásának ellenőrzése nélkül foglalni
Néhány kikötőben a 20 lábas vagy 40HC konténerek ritkák. Mindig erősítsd meg a rendelkezésre állást a fuvarozódnál a kiindulási helyen, mielőtt elköteleznéd magad egy konténer típus mellett a foglalásban.
20 láb vs 40 láb — Gyakran Ismételt Kérdések
Következő szállítása, tökéletesen megtervezve.
Indítson ingyen. Nincs hitelkártya. Nincs telepítés.