20ft vs 40ft kontejner — který byste si měli objednat?
Většina přepravců automaticky volí 40stopý kontejner, aniž by zkontrolovala. Zadejte objem a hmotnost svého nákladu — odpověď vám může ušetřit peníze.
Zadejte objem a hmotnost svého nákladu výše
Přehled specifikací kontejnerů
Hlavní rozdíly mezi třemi nejčastěji rezervovanými typy kontejnerů — všechny z jedné ISO standardní flotily.
Vnitřní rozměry
5,90 × 2,35 × 2,39 m
Objemová kapacita
33,2 m³
Maximální náklad
28 180 kg
Tára
2 200 kg
Maximální celková hmotnost
30 480 kg
Otvor dveří
2,34 × 2,28 m
Nejvhodnější pro
Hustý, těžký náklad. Ocel, stroje, chemikálie, nápoje. Ideální, když hmotnost vyplní krabici dříve než objem.
Vnitřní rozměry
12,03 × 2,35 × 2,39 m
Objemová kapacita
67,7 m³
Maximální náklad
26 680 kg
Tára
3 750 kg
Maximální celková hmotnost
30 480 kg
Otvor dveří
2,34 × 2,28 m
Nejvhodnější pro
Běžný náklad, smíšené zboží, lehké až středně těžké zásilky. Celosvětový standard — nejvyšší dostupnost.
Vnitřní rozměry
12,03 × 2,35 × 2,70 m
Objemová kapacita
76,3 m³
Maximální náklad
26 500 kg
Tára
4 000 kg
Maximální celková hmotnost
30 480 kg
Otvor dveří
2,34 × 2,58 m
Nejvhodnější pro
Vysoký náklad, lehké objemné zboží, nábytek, matrace. Dalších 30 cm výšky má významný vliv na skladování.
Náklad vs. objem
20ft kontejner má výrazně vyšší náklad než 40ft (28 180 vs. 26 680 kg), protože je kratší a váží méně (tára 2 200 vs. 3 750 kg) — což ponechává více z celkové hmotnosti 30 480 kg pro náklad. U hustého, těžkého zboží to má význam.
Kdy se který kontejner vyplatí
Správná volba závisí na hustotě nákladu, nejen na objemu. Zde je, kdy použít kterou variantu.
Pokud je váš náklad těžký nebo hutný
- Hmotnost nákladu přesahuje 14 000 kg — 20ft kontejner vám umožní maximálně využít nosnost před dosažením limitu nápravy nákladního vozidla
- Hutné zboží: ocel, stroje, kapaliny, keramika — objem se zaplní dříve než hmotnost
- Přepravujete do přístavu, kde mají 40ft kontejnery přirážku nebo nižší dostupnost
- Objem vašeho nákladu je mezi 20–33 m³ a chcete nejefektivnější variantu FCL
Pokud je váš náklad objemný nebo lehký
- Objem nákladu je mezi 30–65 m³ — 40ft kontejner vám poskytne dostatek prostoru bez nutnosti objednávat druhý box
- Lehké zboží: oblečení, plasty, papír, elektronika — dosáhnete limitu objemu dříve než limitu hmotnosti
- Skládáte zboží z více dodavatelů s různými termíny
- Rozdíl v ceně mezi 20ft a 40ft je méně než 60 % — v takovém případě 40ft vítězí v poměru cena/objem
Pokud je výška limitujícím faktorem
- Výška nákladu přesahuje 2,20 m — standardní 40ft kontejner má vnitřní výšku 2,39 m, což zanechává malou rezervu pro palety + náklad
- Nábytek, matrace, velké stroje nebo jakékoli zboží, které nelze rozložit či položit
- Objem je mezi 68–76 m³ — pouze HC nabízí dostatek prostoru
- Často jen mírně dražší než standardní 40ft — vždy si ověřte cenu před rozhodnutím
Pokud je váš náklad malý
- Objem nákladu je pod 10–12 m³ — LCL je téměř vždy levnější v této kategorii objemu
- Nejste schopni zaplnit alespoň 25–30 % 20ft kontejneru — platili byste převážně za prázdný prostor
- Přijatelná flexibilita v době přepravy — LCL přidává 3–7 dní kvůli konsolidaci a dekonzolidaci
- Poznámka: LCL má vyšší riziko manipulace a vyžaduje více dokumentace. Pro křehké nebo vysoce hodnotné zboží může být poloprázdný FCL bezpečnější volbou
Chyby při rezervaci, které stojí peníze
Toto jsou nejčastější chyby při výběru kontejnerů, kterých se dopravci dopouštějí — a jak se jim vyhnout.
Vždy se uchylovat k 40 stopám
Mnoho dopravců rezervuje 40stopý kontejner ze zvyku, i když by 15–20 CBM těžkého zboží perfektně sedělo do 20stopého kontejneru za zlomek ceny. Vždy si nejdříve spočítejte.
Ignorování rozdílu v nosnosti
20stopý kontejner má o 1 500 kg vyšší nosnost než 40stopý. U těžkého nákladu — ocel, stroje, chemikálie — to znamená, že můžete do 20stopého kontejneru naložit více, a to legálně.
Zapomínání na vnitřní výšku
40stopý standardní kontejner má pouze 2,39 m vnitřní výšky. Jakmile přidáte paletu (15 cm) a své zboží, zjistíte, že zboží vyšší než 2,20 m se nevejde bez High Cube.
Plánování pouze podle objemu
Kontejner s 20 CBM keramických dlaždic je předtím, než je napůl plný, přetížený. Vždy kontrolujte jak využití objemu, tak využití váhy — která z těchto hodnot dosáhne 100 % jako první, je vaše omezující podmínka.
Používání LCL pro náklad nad 15 CBM
Při objemu nad 12–15 CBM se FCL často stává konkurenceschopnější než LCL — zejména když zohledníte poplatky za manipulaci v CFS, delší přepravu a vyšší riziko poškození při konsolidaci LCL.
Nekontrolování dostupnosti kontejnerů
Na některých přístavech jsou 20stopé nebo 40stopé High Cube kontejnery vzácné. Vždy si s vaším speditérem na odesílacím místě potvrďte dostupnost před tím, než se zavážete k typu kontejneru ve vaší rezervaci.
20 stop vs 40 stop — Nejčastější dotazy
Vaše další zásilka, dokonale naplánovaná.
Začněte zdarma. Bez kreditní karty. Bez instalace.